Jak wysyłać anonimowe e-maile?

Nie chcesz, by Twoje prywatne maile wpadły w ręce nieznajomych. Przeczytaj więcej o ochronie skrzynki pocztowej, wysyłając anonimowe maile!

Szczegółowy poradnik jak wysyłać anonimowe e-maile online

Wysyłasz poufne e-maile? Pewnie tak. Czy te e-maile są chronione przed wzrokiem ciekawskich? Pewnie nie.

Istnieje duża szansa, że osoby inne niż odbiorca używają narzędzi, by szperać w Twoich prywatnych informacjach. Jest kilka prostych rozwiązań, jeśli chcesz zachować prywatność swojej skrzynki pocztowej. Na przykład korzystanie z bezpiecznej poczty e-mail.

Dlaczego potrzebujesz anonimowych e-maili?

Prawdopodobnie nigdy się nad tym nie zastanawiasz, ale wielcy komercyjni dostawcy poczty e-mail, tacy jak Google i Yahoo, nie są zbytnio zainteresowani Twoją prywatnością. Zwłaszcza jeśli chodzi o dostęp reklamodawców i stron trzecich. Dostawcy ci generują dochody z reklam, więc Twoje nawyki związane z przeglądaniem i zakupami oznaczają dla nich pieniądze.

Google na przykład dał stronom trzecim pełny dostęp do e-maili użytkowników i pozwolił im śledzić wszystkie ich zakupy, aby mogli identyfikować potencjalnych klientów. Yahoo zrobiło to samo i jednocześnie zostało przyłapane na skanowaniu e-maili dla amerykańskich agencji nadzoru. Tyle z prywatności.

Czy istnieje jakieś kompleksowe rozwiązanie na to węszenie? Szczerze mówiąc, nie zawsze. Ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, by mieć pewność, że Twoja korespondencja internetowa jest prywatna i niemożliwa do namierzenia.

Co to anonimowy e-mail?

Anonimowy e-mail to taki e-mail, który ukrywa tożsamość nadawcy. Oznacza to, że taka wiadomość nigdy nie może zostać powiązana z Tobą. W przypadku większości komercyjnych dostawców poczty e-mail tak nie jest. Mogą oni ujawnić Twój adres IP, ułatwiając hakerom znalezienie miasta lub regionu, w którym się znajdujesz, lub rozpoznanie Twojego dostawcy usług internetowych.

Jasne, taki stan rzeczy nie musi by problemem, jeśli wysyłasz tylko zwykłe wiadomości. Ale co jeśli za pośrednictwem poczty e-mail przesyłasz również poufne informacje, takie jak numer ubezpieczenia społecznego, karty kredytowej lub konta?

Jest więcej powodów, dla których powinno się chcieć, aby wiadomości e-mail były całkowicie niewykrywalne. Możesz na przykład znaleźć się w sytuacji, w której będziesz musiał(a) zgłosić przestępstwo, oszustwo lub nieprzyzwoite zachowanie swojego szefa lub współpracownika.

Nie chcesz, aby takie informacje wpadły w niepowołane ręce. Jeśli chcesz tego uniknąć, są dwie opcje. Wysłanie jednorazowej wiadomości e-mail, lub założenie anonimowego konto e-mail, które jest tajne, bezimienne i nie ma z Tobą żadnego widocznego połączenia.

Różnica między jednorazowym a anonimowym e-mailem

Istnieje różnica między jednorazowym e-mailem a anonimową, zaszyfrowaną wiadomością e-mail. Zaszyfrowana usługa pocztowa działa tak samo, jak zwykła usługa, z jedną główną różnicą: wiadomości są konwertowane na tajny kod, aby uniemożliwić nieautoryzowanym podmiotom dostęp do Twoich treści.

To kompleksowe szyfrowanie zwykle obejmuje wszystkie wiadomości e-mail, skrzynkę odbiorczą i listę kontaktów. Gwarantuje to, że nikt nie będzie mógł szpiegować i czytać Twoich e-maili, nawet, w niektórych przypadkach, sam usługodawca. Istnieje kilku niezawodnych i bezpiecznych dostawców szyfrowanej poczty e-mail; omówimy je poniżej.

Jednorazowy e-mail to coś, z czego korzysta się tymczasowo. Jest to jednorazowy adres e-mail, który umożliwia wysłanie wiadomości, a następnie przesyła wszystkie przychodzące odpowiedzi do istniejącej skrzynki odbiorczej. W ten sposób odbiorcy nie będą wiedzieć, że to Ty wysłałeś(-aś) e-mail, ale otrzymasz ich e-maile.

Co ważniejsze, jednorazowe wiadomości e-mail działają jak warstwa ochronna Twojej skrzynki odbiorczej. Są one zwykle używane do zapisywania się do newsletterów lub zakupów online i chronią Cię przed niechcianym spamem lub naruszeniami danych przez hakerów, którzy znaleźli słaby punkt w Twoim koncie e-mail.

Jak wysłać anonimowego e-maila?

Jeśli chcesz wysłać anonimową wiadomość e-mail, prawdopodobnie najłatwiej jest utworzyć nowe konto e-mail. Oczywiście możesz po prostu utworzyć nowe, fałszywe konto za pomocą Google lub Yahoo, ale to nie rozwiąże problemu - te serwisy nadal będą mogły śledzić Twoje zachowanie w Internecie.

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy zrobić, jest zachowanie rozsądnych nawyków przeglądania, czyli anonimowe przeglądanie. Załóżmy, że chcesz prywatnie surfować po Internecie. W takim przypadku musisz skonfigurować sieć VPN (Virtual Private Network) i połączyć to z czymś w rodzaju przeglądarki Tor, dzięki czemu ślady, które zostawiasz po sobie online są praktycznie niemożliwe do wykrycia, dzięki użyciu wielu serwerów i tras dla Twojego ruchu internetowego.

Po drugie, możesz skonfigurować konto e-mail, które obsługuje szyfrowanie Secure Sockets Layer (SSL). SSL to podstawowe szyfrowanie, którego możesz użyć, aby uniemożliwić innym szpiegowanie Twojego zachowania w Internecie. Jeśli Twoje konto e-mail zawiera HTTPS w adresie URL, oznacza to, że jest szyfrowane. Dostawcy poczty e-mail dużych rozmiarów, tacy jak Gmail i Yahoo, obsługują HTTPS.

Chociaż SSL doskonale nadaje się do przeglądania stron internetowych, nigdy nie może całkowicie ukryć korespondencji e-mail. Jedyne co możesz w tym przypadku zrobić to założyć bezpieczne konto e-mail. Te serwisy nadal mogą prowadzić rejestr Twoich adresów IP i innych informacji, ale kilka serwisów godnych zaufania szanuje Twoją prywatność i nie zbiera Twoich danych.

Inną opcją jest Pretty Good Privacy (PGP). Jest to system szyfrowania używany głównie do wysyłania zaszyfrowanych wiadomości między dwojgiem ludzi. Oferuje dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla wszystkich wiadomości e-mail.

Jak działa PGP: Dostajesz klucz publiczny do szyfrowania wiadomości oraz klucz prywatny do odszyfrowywania wiadomości. Gdy wysyłasz wiadomość, ta wiadomość jest najpierw szyfrowana na nieczytelny tekst za pomocą klucza publicznego. Ta wiadomość jest następnie wysyłana do odbiorcy, który ma klucz prywatny do odblokowania i odszyfrowania wiadomości, by móc ją odczytać na swoim urządzeniu. W ten sposób można komunikować się prywatnie online za pośrednictwem poczty e-mail.

Najlepsze anonimowe konta mailowe

Bycie anonimowym online jest ważne. Poniższe anonimowe usługi pocztowe to najbezpieczniejszy sposób na niewykrywalną komunikację e-mailową. Większość z tych serwisów zapewnia pełne szyfrowanie, automatyczne usuwanie wiadomości e-mail, blokowanie adresów IP i anonimowe konto e-mail zabezpieczone hasłem.

Nie wymagają one żadnych, lub w pewnych przypadkach minimalną ilość danych osobowych i zwykle są w dość przystępnych cenach. Dodatkowo mają różne funkcje i narzędzia, aby jak najlepiej dostosować się do Twoich konkretnych potrzeb.

Poniżej wymieniliśmy najlepsze usługi, które mogą utworzyć dla Ciebie bezimienne i niemożliwe do zidentyfikowania adresy e-mail.

1. Protonmail

Jest to usługa internetowa, która w pełni zaszyfrowuje wiadmości. ProtonMail gwarantuje, że nikt nie ma dostępu do Twoich danych, nawet sama firma, która nawet nie prosi o podanie jakichkolwiek danych osobowych podczas rejestracji. Możesz także tworzyć samoniszczące się wiadomości oraz samodzielnie określać ich żywotność.

Za darmo możesz otrzymać konto o pojemności 500 MB, za pomocą którego możesz wysyłać do 150 wiadomości dziennie. Za około 18 złotych miesięcznie możesz uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji. Jednym z powodów, dla których ProtonMail osiąga tak wysokie wyniki w zakresie anonimowości, jest integracja z przeglądarką Tor. Jedyna wada? By utworzyć konto na Protonmail musisz podać numer telefonu komórkowego.

2. Mailfence

Mailfence oferuje kilka świetnych zabezpieczeń, dzięki którym Twoje wiadomości e-mail będą anonimowe dla osób trzecich, a nawet dla samej firmy. Firma gwarantuje brak spamu i śledzenia, rząd również nie ma dostępu.

Działa wykorzystując funkcję wiadomości e-mail podpisywanych cyfrowo, które zapewnią odbiorcy, że wiadomość została rzeczywiście wysłana przez Ciebie. Ponadto oferują funkcję kluczy OpenPGP, która umożliwia tworzenie, importowanie, publikowanie i zarządzanie tymi kluczami.

3. Secure Mail

Ta usługa szyfruje pocztę za pomocą 4096-bitowego klucza i szyfrowania SSL. W ten sposób Twoje wiadomości nie mogą być odczytywane przez nikogo oprócz Ciebie. Nie rejestruje również Twojego adresu IP, co oznacza, że nie przechowuje żadnych informacji umożliwiających identyfikację użytkownika i nie może przekazać ich rządom ani reklamodawcom.

Co więcej, tworząc konto Secure Mail, nie musisz udostępniać żadnych danych osobowych, takich jak numery telefonów komórkowych.

4. Guerrilla Mail

To świetny dostawca szyfrowanej poczty e-mail, dzięki któremu można wysyłać jednorazowe, tymczasowe wiadomości e-mail. Jako użytkownik otrzymujesz losowy adres e-mail, który umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości. Możesz podać ten adres e-mail każdej osobie lub usłudze, której nie ufasz, i sprawdzać przychodzące wiadomości na Guerrilla Mail, aby je zweryfikować lub usunąć.

Jedną z ich najlepszych funkcji są wiadomości z limitem czasowym. Oznacza to, że każda wiadomość jest zapisywana przez godzinę, po czym zostaje zniszczona. W ten sposób możesz uchronić swoją skrzynkę odbiorczą przed spamem i niechcianymi e-mailami. Daje Ci to również możliwość ukrycia poufnych wiadomości. Guerrilla Mail jest połączona z przeglądarką Tor, co gwarantuje Ci wirtualną niewidoczność.

5. Trashmail.com

Jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad wiadomościami i tymczasową skrzynką pocztową, być może TrashMail.com jest usługą dla Ciebie. Możesz wysłać nową wiadomość e-mail z kilku wariantów domeny, po czym Trashmail.com przekaże ją na Twój prawdziwy adres e-mail. Ty decydujesz na jak długo.

Możesz utworzyć tyle adresów e-mail, ile chcesz. A jeśli życzysz sobie nieograniczonego przekierowywania, cena za rok jest stosunkowo niska.

6. NordVPN

NordVPN to globalna sieć VPN zapewniająca bezpieczne połączenie podczas przeglądania Internetu. Na ich stronie internetowej zawsze można znaleźć świetną ofertę z rabatami do 70%. NordVPN gwarantuje przeglądanie bez reklam, a także chroni przed witrynami hostującymi złośliwe oprogramowania.

Jak otrzymać anonimową wiadomość e-mail?

Wszystko zależy od usługi, z której korzystasz. Jeśli zdecydujesz się na tymczasową usługę anonimowej poczty e-mail, taką jak Guerrilla Mail, otrzymasz swoje e-maile na to jednorazowe konto e-mail. Możesz je sprawdzić, zatwierdzić lub usunąć, a po godzinie Twoja komunikacja zostanie zniszczona. Niektóre usługi przekazują otrzymane odpowiedzi i wiadomości na Twoje prawdziwe konto e-mail.

Jeśli potrzebujesz tylko odbierać wiadomości e-mail, a nie je wysyłać, Trashmail jest jedną z najlepszych dostępnych usług. Oferuje wyłącznie odbieranie wiadomości e-mail i ma do 25 jednorazowych e-maili w szesnastu różnych domenach. Ponieważ filtruje spam, zapewnia, że tylko naistotniejsze wiadomości trafią do tymczasowej anonimowej skrzynki pocztowej. Możesz sam(a) zdecydować, jak długo chcesz, aby Twoje konto działało, po czym zostanie ono automatycznie całkowicie usunięte.

Wyślij anonimowego e-maila z załącznikiem

Wiele usług umożliwia wysyłanie anonimowych e-maili z załącznikami, na przykład Guerrilla Mail. Ta usługa umożliwia dołączenie do wiadomości pliku lub obrazu, jeśli jego rozmiar jest mniejszy niż 15 MB.

Jak zachować anonimowość podczas wysyłania anonimowych e-maili

Mówiliśmy o tym wcześniej, ale oprócz korzystania z anonimowego dostawcy usług e-mail, należy pomyśleć o zainstalowaniu godnej zaufania sieci VPN (takiej jak NordVPN) lub przeglądarki Tor. W ten sposób Twój adres IP będzie ukryty, a Twoja tożsamość bezpieczna podczas wysyłania wiadomości e-mail lub surfowania po Internecie.

VPN szyfruje połączenie i kieruje cały ruch przez serwer pośredniczący. Ukrywa to Twój adres IP i lokalizację, dzięki czemu Twoje działania online są prywatne. Pomyśl o tym jak o bezpiecznym tunelu między Twoim urządzeniem a serwerem VPN.

Tor osiąga to samo, przekazując połączenie przez węzły sieciowe, aby ukryć Twoją tożsamość i lokalizację.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach VPN związanych z anonimowością w Internecie? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem o VPN tutaj.

Wyślij wiadomość
Dowiedz się więcej o wiadomościach