Jak wysłać wiadomość tekstową z Gmaila

Czy kiedykolwiek czułeś(-aś) potrzebę wysłania wiadomości z komputera na telefon? Jasne, że tak! Istnieje kilka sposobów na wysyłanie e-maili jako wiadomości tekstowych z Gmaila. W tym artykule omówiliśmy trzy najlepsze.

Trzy proste sposoby na wysłanie SMS-a przez Gmail

Jak wysłać SMS-a z Gmaila?

Czasami znajdujesz się w sytuacji, w której Twój telefon jest poza zasięgiem. Może się ładuje, a może zostawiłeś(-aś) go u znajomego i tak się składa, że w tym momencie musisz wysłać SMS-a.

Gmail oferował kiedyś dość prosty proces wysyłania wiadomości tekstowych za pomocą adresu Gmail. Niestety te czasy minęły, ale to nie znaczy, że utknęliśmy w zawieszeniu.

1. Brama sieciowa SMS dostawcy usług mobilnych

Niektórzy operatorzy sieci bezprzewodowych dostarczają pocztę e-mail do bramek SMS. Pozwala to na wysyłanie wiadomości tekstowych na numer telefonu za pośrednictwem poczty e-mail, ale ma to pewne wady.

Aby wysłać wiadomość, musisz mieć pod ręką numer telefonu odbiorcy i znać operatora telefonicznego. Może to być trochę trudne, ponieważ jest mało prawdopodobne, że znasz operatorów wszystkich swoich znajomych. Więcej o namierzaniu operatorów w dalszej części.

Proces wysyłania wiadomości tekstowej jest prosty. Wykonaj następujące kroki:

 • Zaloguj się do Gmaila
 • Kliknij Utwórz, aby utworzyć nową wiadomość
 • Wprowadź numer telefonu w polu Do
 • Następnie wprowadź bramę sieciową SMS, która jest nazwą domeny operatora. Na przykład: 123456…@service.com
 • Napisz swoją wiadomość
 • Po naciśnięciu przycisku Wyślij, SMS zostanie wysłany na podany numer telefonu. Wykonalne, prawda?

Pozostaje nam tylko jeden problem: znalezienie operatorów telefonów Twoich znajomych. Nie musisz się jednak martwić. Po prostu wejdź na TextMagic i wprowadź numery telefonów znajomych. Kody operatora pojawią się automatycznie, ale jest to usługa, za którą musisz zapłacić.

Inne wady? W przypadku SMS-a z Gmaila obowiązuje limit 140 znaków, a ponadto nie ma możliwości wysyłania emotikonek i obrazów ani formatowania wiadomości. Jeśli chcesz wysłać coś innego niż zwykły SMS, musisz użyć bramki MMS, która umożliwia wysyłanie obrazów, dźwięku i filmów. Niestety nie każdy operator sieci komórkowej obsługuje bramki MMS.

Co to jest bramka SMS?

Chociaż powyższa metoda wydaje się dość prosta, wyobrażamy sobie, że w pierwszej chwili byłeś(-aś) zaskoczony(-a), gdy pojawił się termin bramka SMS. Bramka SMS umożliwia komputerowi wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych w formie transmisji SMS pomiędzy sieciami telekomunikacyjnymi.

Brama tłumaczy komunikat, aby upewnić się, że jest on zgodny i możliwy do dostarczenia do żądanego punktu końcowego. W większości przypadków oznacza to, że SMS jest kierowany do telefonu komórkowego przez operatora sieci bezprzewodowej. Nasza bramka SMS Anonimowy SMS umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych na całym świecie.

2. Usługi stron trzecich

Jeśli chcesz wysłać wiadomość tekstową przez Gmaila, ale masz problemy z operatorem sieci komórkowej, który nie obsługuje bramki SMS lub MMS, zawsze możesz skorzystać z usługi innej firmy.

Jedną z tych usług SMS-owych jest TextMagic. Ta usługa nie tylko pomaga wysyłać SMS-y za pośrednictwem poczty e-mail, ale także umożliwia prowadzenie rozmów online i dodawanie wiadomości tekstowych do przepływu pracy w biznesie. Jako bonus współpracuje również z innymi dostawcami usług poczty e-mail, takimi jak Yahoo.

Po zarejestrowaniu się i utworzeniu konta w TextMagic przejdź do opcji Usługi w menu po lewej stronie i wybierz stronę E-mail do SMS. Następnie kliknij Dodaj dozwolony e-mail i wprowadź swój adres Gmail. Możesz teraz używać swojego konta e-mail do wysyłania wiadomości tekstowych przez Gmaila, co jest również łatwym w użyciu procesem.

 • Otwórz Gmaila i kliknij Utwórz
 • Wprowadź numer telefonu odbiorcy w polu Do, a następnie adres bramki SMS textmagic.com. Na przykład: 123456…@textmagic.com
 • Napisz wiadomość i naciśnij Wyślij
 • Zrobione! Wszystkie odpowiedzi na Twój SMS będą od teraz kierowane z powrotem na Twoje konto Gmail!

Jakieś wady? Tak, musisz utworzyć konto TextMagic, które nie jest bezpłatne. A jeśli chcesz wysyłać masowe wiadomości tekstowe, może to być nieco kosztowne za pośrednictwem TextMagic. Z drugiej strony wiadomości przychodzące są bezpłatne.

3. Rozszerzenia Chrome

Nie chcesz wydawać pieniędzy na wysyłanie SMS-ów przez Gmaila? Wybierz bezpłatne rozszerzenie dla Chrome. W Chrome Web Store dostępnych jest kilka dobrych. A jeśli potrzebujesz tej usługi tylko od czasu do czasu, nic Cię to nie kosztuje.

Konfiguracja jest również bardzo prosta:

 • Przejdź do Chrome Web Store i zainstaluj rozszerzenie
 • Otwórz Gmaila i autoryzuj narzędzie, aby uzyskać dostęp do swojego konta
 • Skomponuj i napisz wiadomość
 • Kliknij ikonę telefonu komórkowego i naciśnij „Dodaj numery telefonów”
 • Wpisz numer telefonu lub dodaj numer telefonu z listy kontaktów Google
 • Kliknij Wyślij

Czy zauważyliśmy jakieś ograniczenia? Tak, niestety e-maile można wysyłać jako SMS-y tylko na numery telefonów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dodatkowo istnieje limit liczby SMS-ów, które możesz wysłać za darmo. Jeśli przekroczysz tę liczbę, musisz wykupić dość drogi plan Premium.

Czy mogę wysłać anonimowego SMS-a z Gmaila?

Skoro już opracowaliśmy różne sposoby wysyłania wiadomości tekstowych przez Gmaila, nadszedł czas, aby pomyśleć o anonimowych alternatywach e-maila. W końcu istnieje wiele sytuacji, w których możesz chcieć, aby Twoja wiadomość tekstowa była całkowicie niemożliwa do namierzenia.

Możesz sobie wyobrazić, że robisz komuś dowcip? Lub wysyłasz wiadomość z prywatną i poufną treścią? Jeśli tak jest, możesz wypróbować naszą usługę.

Po prostu przejdź do naszej witryny, napisz wiadomość i wybierz preferowaną nazwę nadawcy z listy numerów telefonów. Możesz wysłać wiadomość od razu lub wybrać późniejszą datę i godzinę. Tak czy inaczej, Twoja wiadomość zostanie wysłana bezpiecznie i całkowicie anonimowo.

Nie martw się o dostępną przestrzeń do komponowania SMS-a. Maksymalny limit 1224 znaków daje Ci gwarancję, że będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca na wyrażenie tego co chcesz w swojej wiadomości, jednocześnie pozostając całkowicie poza zasięgiem. Chcesz użyć emotikonek? Jasne, je też obsługujemy!

Wyślij wiadomość
Dowiedz się więcej o wiadomościach