Ukryj identyfikator dzwoniącego: Po co i jak to działa?

Chcesz ukryć swój numer telefonu, by do Ciebie nie oddzwoniono, lub chcesz, by odbiorca nie wiedział, że to Ty dzwonisz? Istnieje wiele powodów, dla których warto ukryć swój numer telefonu. Zebraliśmy tu kilka sposobów, aby to osiągnąć!

Ukryj ID dzwoniącego - 3 sposoby

Co osiągamy ukrywając identyfikator dzwoniącego?

Zwykle, gdy nawiązujesz połączenie, Twój numer telefonu jest wyświetlany na telefonie odbiorcy. Wszyscy mamy obecnie identyfikator dzwoniącego, ale zdarzają się sytuacje, w których chcesz ukryć swój numer telefonu podczas wykonywania połączenia. Na szczęście ukrycie numeru telefonu jest łatwe.

Zablokowanie ID dzwoniącego uniemożliwia osobie po drugiej stronie rozpoznanie, że to Ty dzwonisz. Ta osoba zobaczy tylko „Anonimowy”, „Numer prywatny”, „Numer zastrzeżony” lub coś podobnego jako identyfikator dzwoniącego, zamiast Twojego numeru telefonu.

Możesz ukryć ID dzwoniącego na stałe lub tylko dla jednego połączenia telefonicznego. W tym drugim przypadku podczas następnego połączenia Twój identyfikator dzwoniącego zostanie wyświetlony tak jak zwykle.

Pamiętaj: nie możesz ukryć swojego identyfikatora dzwoniącego, gdy dzwonisz pod określone numery telefonów, na przykład do służb ratunkowych. Operatorzy centrów alarmowych są zawsze w stanie zobaczyć Twój numer, tak by mogli oddzwonić, gdy połączenie jest słabe lub jeśli rozłączasz się w panice.

Kod do ukrycia identyfikatora dzwoniącego

Jeśli jesteś w sytuacji, w której musisz szybko ukryć swój numer telefonu, możesz łatwo użyć do tego kodu lub prefiksu. Jeśli na przykład pochodzisz ze Stanów Zjednoczonych, przed wybraniem numeru telefonu, pod który chcesz zadzwonić, wpisz *67. Kod jest inny w zależności od kraju lub regionu, z którego dzwonisz.

Kody według kraju dla telefonów komórkowych

CountryCode
Australia#31#
Austria#31# lub *31#
Belgia#31#
Brazylia#31# lub *31#
Bułgaria#31#
Kanada#31# lub *67
Czechy#31# lub *31#
Dania#31#
Finlandia#31# lub *31#
Francja#31#
Niemcy#31# lub *31#
Grecja#31#
Hong Kong133
Węgry#31# lub *31#
Irlandia141
Włochy#31#
Japonia184
Meksyk*67
Holandia#31# lub *31*
Nowa Zelandia*67 (Vodafone)
0197 (Telecom lub Spark)
Norwegia#31# lub *31#
Polska#31# lub *31#
Portugalia#31# lub *31#
Rumunia#31# lub *31#
Korea Południowa*23 lub *23#
Hiszpania#31#
Szwecja#31#
Szwajcaria#31#
Ukraina#31# lub *31#
Wielka Brytania141
Stany Zjednoczone*67 (wszyscy operatorzy oprócz AT&T)
#31# (AT&T)
Inne państwaUżyj kodu #31#

Przewodnik krok po kroku

Korzystanie z kodu lub prefiksu jest najszybszym dostępnym sposobem, a ponadto jest całkowicie bezpłatne. Postępowanie jest proste:

 • Najpierw wprowadź kod, na przykład *67
 • Następnie wprowadź rzeczywisty numer telefonu, pod który chcesz zadzwonić
 • Zadzwoń w normalny sposób

Na przykład, jeśli dzwonisz pod numer 444-333-2222 w USA, wybierasz *674443332222, aby zamaskować swój numer. Jeśli to nie zadziała, spróbuj zamiast tego wpisać #31# lub *31#. Twój numer powinien wyświetlić się jako „Prywatny” lub „Nieznany”.

Rozsądne może być wykonanie najpierw połączenia testowego i upewnienie się, że wszystkie kroki zostały wykonane we właściwy sposób. To tymczasowy trik, co oznacza, że należy wykonać tę procedurę dla każdego indywidualnego połączenia. Jest to czasochłonne, jeśli chcesz częściej blokować swój identyfikator dzwoniącego.

Jak ukryć identyfikator dzwoniącego na iPhonie?

Większość telefonów, takich jak iPhone, pozwala również na trwalsze ukrywanie identyfikatora dzwoniącego. Jeśli chcesz ukryć swój identyfikator dzwoniącego na iPhonie, możesz to zrobić na kilka sposobów. Możesz zablokować swój identyfikator dzwoniącego dla pojedynczego połączenia, w zależności od operatora, z którego korzystasz, lub możesz zmienić ustawienia telefonu, aby trwale ukryć swój numer telefonu.

Chcesz wykonać anonimowy telefon? Spróbuj tego:

 • Wejdź w „Ustawienia”
 • Kliknij „Telefon”
 • Kliknij „Pokaż moje ID wywołującego”
 • Wyłącz tę opcję

Twój identyfikator dzwoniącego pozostaje ukryty, dopóki nie włączysz go ponownie. Pamiętaj: niektóre telefony nie akceptują połączeń z zablokowanych numerów, więc upewnij się, że wiesz, jak wyłączyć tę opcję i ponownie ujawnić swoją tożsamość!

Chcesz zmienić swój identyfikator dzwoniącego na anonimowy na czas nieokreślony? Skontaktuj się z usługodawcą i zapytaj o trwałe blokowanie identyfikatora dzwoniącego. Nie zapomnij sprawdzić dodatkowych wydatków: być może trwałe zamaskowanie identyfikatora nie jest warte zachodu, jeśli ma Cię to dużo kosztować.

Jak ukryć identyfikator dzwoniącego na Androidzie?

Większość telefonów z Androidem ma opcję ukrycia identyfikatora dzwoniącego, aby zapobiec wyświetlaniu się numeru po stronie odbiorcy. Istnieje jednak kilka sposobów, także dlatego, że niektórzy operatorzy blokują funkcje, których potrzebujesz, aby ukryć swój identyfikator dzwoniącego. Zebraliśmy dostępne opcje poniżej.

Opcja nr 1:

 • Wejdź w aplikację Telefon
 • Otwórz menu i wybierz „Ustawienia”
 • Kliknij „Połączenia”
 • Kliknij „Ustawienia dodatkowe”
 • Kliknij „Identyfikator dzwoniącego”
 • Wybierz „Ukryj numer”

Opcja nr 2:

 • Wejdź w aplikację Telefon
 • Kliknij „Więcej” lub ikonę trzech kropek
 • Kliknij „Ustawienia”
 • Przewiń w dół i kliknij „Więcej ustawień”
 • Stuknij w „Pokaż mój identyfikator dzwoniącego”
 • Stuknij w „Ukryj numer”

Jak ukryć identyfikator dzwoniącego z Google Voice?

Inną możliwością jest ukrycie numeru Google Voice, aby osoby, do których dzwonisz, go nie widziały:

 • Otwórz aplikację Voice
 • Kliknij menu Ustawienia w lewym górnym rogu
 • Włącz ,,Anonimowy identyfikator dzwoniącego" podczas połączeń

Gdy zniknie potrzeba dzwonienia anonimowo, możesz łatwo wyłączyć anonimowy identyfikator dzwoniącego, wykonując odwrotne kroki. Pamiętaj, że ukrycie identyfikatora dzwoniącego na jednym urządzeniu powoduje ukrycie go na wszystkich urządzeniach połączonych z Twoim kontem Voice.

Chcesz ukryć swój identyfikator dzwoniącego tylko dla pojedynczych połączeń? Możesz wypróbować sztuczkę z *67 dla Google Voice. Wystarczy wykonać następujące kroki:

 • Otwórz Voice
 • Otwórz zakładkę Połączeń
 • Przed wybraniem numeru telefonu tak jak zwykle, należy wprowadzić prefiks blokujący identyfikator dzwoniącego.
 • Wybierz numer telefonu po wprowadzeniu prefiksu

Osoba, do której próbujesz dotrzeć, nie zobaczy, że to Ty dzwonisz.

Jak korzystać z aplikacji do jednorazowego numeru, aby ukryć swój identyfikator dzwoniącego?

Wszystkie powyższe czynności są dość przystępne i świetnie nadają się do szybkiego, anonimowego połączenia telefonicznego. Jeśli jednak poważnie myślisz o ukrywaniu swojego identyfikatora dzwoniącego na dłuższą metę, istnieją lepsze rozwiązania. Takie jak jednorazowy numer telefonu, który pozwala ukryć numer telefonu również podczas wysyłania SMS-ów lub wysyłania zdjęć.

Jeśli używasz aplikacji takiej jak Burner, możesz łatwo zarejestrować drugi numer telefonu, który pośle połączenia przychodzące i wiadomości tekstowe prosto na Twój prawdziwy telefon.

Dodatkowe korzyści? Twój numer pozostaje prywatny i nikt, kto będzie próbował się z Tobą skontaktować, nie będzie wiedział, że próbujesz ukryć swój numer telefonu. W ten sposób możesz chronić swoją prywatność i nikt tego nie zauważy, ponieważ na ekranie pojawi się „Numer prywatny” lub „Anonimowy rozmówca”.

Jak się nad tym zastanowisz, ma to sens. Na przykład w pracy, gdy chcesz zachować równowagę między życiem prywatnym a przychodzącymi rozmowami telefonicznymi związanymi z pracą. Lub kiedy właśnie poznałeś(-aś) potencjalnego(-ą) kochanka(-ę) za pośrednictwem Tindera lub innej aplikacji randkowej i nie chcesz, aby znał(a) Twój prawdziwy numer telefonu.

To jasne: dzięki aplikacji Burner zawsze jesteś bezpieczny i anonimowy, gdy podajesz swój numer telefonu!

Wyślij wiadomość
Dowiedz się więcej o wiadomościach