Jak ukryć numer telefonu na Androidzie i iPhonie

Chcesz ukryć swój numer, zanim wykonasz telefon? Przeczytaj nasz przystępny przewodnik po kodach *67 i *31# na Androida i iPhona.

Jak ukryć numer telefonu na Androidzie i iPhonie

Nie musisz ujawniać swojego numeru telefonu każdemu, do kogo dzwonisz. Możesz dokonać wyboru. Niezależnie od tego, czy próbujesz skontaktować się z kimś anonimowo, czy chcesz pozbyć się niechcianych prywatnych połączeń od firm lub stalkerów, mamy dla Ciebie wszystkie potrzebne wskazówki i triki.

Jak ukryć numer przed wykonaniem połączenia

Istnieje wiele powodów, dla których warto ukryć swój numer telefonu przed wykonaniem połączenia. Być może próbujesz kogoś zaskoczyć lub próbujesz dotrzeć do firmy, z którą nie chcesz się później kontaktować. Ukrywając swój numer, sprawisz, że przyszłe połączenia nie będą do Ciebie wracały.

Innym możliwym powodem jest to, że sam(a) zostałeś(-aś) zablokowany(-a). Nie zachęcamy do zachowań polegających na prześladowaniu, ale możesz ukryć swój numer telefonu, aby połączenie dotarło do osoby, z którą próbujesz porozmawiać.

Obecnie większość telefonów jest wyposażona w funkcję ukrywania identyfikatora dzwoniącego, którą można znaleźć w Ustawieniach. Ta funkcja umożliwia włączanie i wyłączanie ID dzwoniącego, dzięki czemu możesz dzwonić anonimowo. Gdy użyjesz tej opcji, Twój numer pokaże się odbiorcy jako „Numer prywatny” lub „Brak ID dzwoniącego”. W ten sposób nie ma on pojęcia, kto próbuje się do niego dodzwonić.

Istnieje jednak więcej sposobów na ukrycie numeru telefonu, na przykład stare, dobre kody *67 i #31#. Poniżej dowiesz się, jak ukryć swój identyfikator dzwoniącego na Androidzie lub iPhonie i jak korzystać z kodu blokującego!

Jak ukryć swój numer na iPhonie?

Jeśli posiadasz iPhone'a, możesz automatycznie ukryć swój numer, zmieniając jedno proste ustawienie.

Wykonaj poniższe czynności, aby ukryć swój numer telefonu na iPhonie:

 1. Przejdź do Ustawień
 2. Wejdź w Telefon
 3. Naciśnij Pokaż mój ID dzwoniącego
 4. Użyj przełącznika, aby pokazać lub ukryć swój numer

To takie proste. Od tej chwili Twój numer będzie ukryty przy każdym wykonywanym połączeniu. Masz dość dzwonienia anonimowo? Po prostu użyj przełącznika, aby ponownie wyświetlić swój numer.

Jak ukryć swój numer na Androidzie?

Ukrycie numeru na Androidzie wymaga nieco więcej kroków, ale nadal jest całkiem proste.

Wykonaj poniższe czynności, aby ukryć swój numer telefonu na Androidzie:

 1. Otwórz aplikację Telefon
 2. Otwórz menu
 3. Wybierz Ustawienia
 4. Wybierz Ustawienia połączeń
 5. Kliknij Dodatkowe ustawienia
 6. Kliknij ID dzwoniącego
 7. Wybierz „Ukryj numer”

W ten sposób Twój identyfikator dzwoniącego jest doskonale ukryty za każdym razem, gdy nawiązujesz połączenie. Wybierz „Pokaż numer”, jeśli chcesz ponownie wyłączyć opcję ukrycia numeru.

Czy *67 nadal działa?

Jeśli chcesz wykonać jedno anonimowe połączenie, nie musisz zagłębiać się w ustawienia i zmieniać identyfikatora dzwoniącego. Wpisanie *67 na początku numeru telefonu, z którym próbujesz się połączyć, jest równie skuteczne. Ta sztuczka istnieje już od jakiegoś czasu i wciąż za każdym razem działa.

Kroki są niezawodne i proste:

 1. Otwórz aplikację Telefon na swoim telefonie
 2. Wpisz *67, a następnie wprowadź resztę numeru normalnie
 3. Zadzwoń

Twój numer telefonu będzie widoczny po stronie odbiorcy jako prywatny. Nawiasem mówiąc, korzystanie z tego kodu jest całkowicie bezpłatne. Może to jednak być czasochłonne, ponieważ za każdym razem, gdy próbujesz wykonać anonimową rozmowę telefoniczną, musisz wpisywać kod. Dlatego najlepiej nadaje się do jednorazowego użytku.

W większości krajów działają kody *67, #31# i *31*. Możesz te wypróbować najpierw, ale jest kilka krajów, które używają innych kodów. Jeśli chcesz użyć tej metody, aby Twój numer nie pojawiał się na telefonie odbiorcy, musisz znaleźć kod, który działa w Twoim kraju.

Na szczęście poniżej wymieniliśmy większość krajów i odpowiadające im kody, których możesz użyć, aby ukryć swój identyfikator dzwoniącego.

CountryCode
Australia#31#
Austria#31# lub *31#
Belgia#31#
Brazylia#31# lub *31#
Bułgaria#31#
Kanada#31# lub *67
Czechy#31# lub *31#
Dania#31#
Finlandia#31# lub *31#
Francja#31#
Niemcy#31# lub *31#
Grecja#31#
Hong Kong133
Węgry#31# lub *31#
Irlandia141
Włochy#31#
Japonia184
Meksyk*67
Holandia#31# lub *31*
Nowa Zelandia*67 (Vodafone)
0197 (Telecom lub Spark)
Norwegia#31# lub *31#
Polska#31# lub *31#
Portugalia#31# lub *31#
Rumunia#31# lub *31#
Korea Południowa*23 lub *23#
Hiszpania#31#
Szwecja#31#
Szwajcaria#31#
Ukraina#31# lub *31#
Wielka Brytania141
Stany Zjednoczone*67 (wszyscy operatorzy oprócz AT&T)
#31# (AT&T)
Inne krajeUżyj kodu #31#

Czy można śledzić połączenie *67?

Korzystanie z metody ukrywania numeru nie oznacza, że nie można powiązać połączenia telefonicznego z Tobą. Firma telefoniczna i władze zawsze są w stanie wyśledzić Twój numer telefonu. Twój identyfikator dzwoniącego jest ukryty tylko dla użytkownika odbierającego połączenie telefoniczne.

To oczywiście dobrze. W innym przypadku osoby próbujące prześladować, nękać lub krzywdzić inne osoby nigdy nie zostałyby ujawnione ani oskarżone, jeśli naruszają prawo.

Rozwiązanie nr 1: Wybierz *69, aby oddzwonić

Jeśli jesteś zalewany oszustwami i połączeniami spamowymi, prawdopodobnie szukasz sposobu na zidentyfikowanie swoich prześladowców. W końcu odbieranie tych wszystkich nieznanych połączeń jest dość denerwujące, gdy jednocześnie oczekujesz ważnego połączenia telefonicznego. Na przykład od klienta lub firmy, dla której odbyłeś rozmowę kwalifikacyjną. Firmy te często używają również ukrytego numeru telefonu, co utrudnia ustalenie, czy Cię nękają czy chcą przedstawić ofertę.

Na szczęście istnieje trik, aby dowiedzieć się, kto dzwoni z nieznanego lub ukrytego numeru. Najłatwiejszy? Wystarczy wybrać *69. Spowoduje to nawiązanie połączenia z numerem telefonu ostatniego odebranego połączenia, nawet jeśli jest ten numer jest ukryty.

Rozwiązanie nr 2: Wykonaj śledzenie połączeń

Inną metodą jest śledzenie połączeń. Działa to dla większości operatorów w Stanach Zjednoczonych, w tym AT&T, i idzie nieco dalej niż *69. Aby rozpocząć śledzenie połączeń, wybierz *57. Wykona śledzenie, a gdy się powiedzie, usłyszysz sygnał potwierdzający.

Zapisz datę i godzinę oraz poinformuj policję o napastliwym telefonie. Przekaż otrzymane informacje bezpośrednio policji. Będą mogli kontynuować badanie pochodzenia niechcianych połączeń. Ta metoda jest przydatna, gdy jesteś nękany, ponieważ władze mogą łatwiej zlokalizować sprawcę.

Nie używaj tej metody po zaledwie jednej anonimowej rozmowie telefonicznej. Ten numer jest przeznaczona tylko do sytuacji, w których jesteś prześladowany i nękany.

Chcesz użyć *69 lub *57? Przygotuj się na dodatkowe opłaty od swojego operatora telefonicznego. Sprawdź również, czy Twój operator świadczy te usługi, ponieważ nie wszystkie firmy to robią.

Czy możesz zablokować połączenia *67?

Jeśli ktoś lub jakaś firma nęka Cię połączeniami *67, możesz je zablokować na swoim telefonie. Android i iPhone używają różnych metod, ale wynik jest taki sam: nigdy więcej anonimowych połączeń spamowych lub prześladujących dziwaków próbujących nękać Cię powtarzającymi się rozmowami telefonicznymi.

Jak zablokować połączenia z prywatnych numerów na Androidzie?

 1. Stuknij aplikację Telefon na telefonie, zwykle u dołu ekranu głównego
 2. Kliknij trzy kropki u góry ekranu aplikacji Telefon
 3. Wybierz Ustawienia w menu rozwijanym
 4. Kliknij Blokuj numery
 5. Przełącz przycisk obok opcji Blokuj nieznanych rozmówców na zielony

Jak zablokować numery prywatne na iPhonie?

 1. Przejdź do Ustawień
 2. Przejdź do aplikacji Telefon
 3. Przewiń w dół do Wyciszanie połączeń i zablokowane kontakty
 4. Włącz opcję Wyciszanie nieznanych rozmówców

Odkąd iOS 13 został wydany na iPhone'a, możesz również łatwo blokować numery prywatne bez identyfikatora dzwoniącego.

Jak wysłać anonimowy SMS

Oczywiście to wszystko jest przydatne, jeśli chcesz położyć kres tym irytującym, uciążliwym telefonom. Ale co, jeśli chcesz po prostu zrobić kawał jednemu ze swoich przyjaciół? Lub jeśli nie chcesz, aby odbiorca Twojej rozmowy telefonicznej znał Twój numer telefonu? Wiele osób jest zmęczonych spamem i często rezygnują z odbierania anonimowych połączeń.

Na szczęście zawsze pozostaje jedna opcja, jeśli nie uda Ci się z ukrytym numerem telefonu: wysłanie anonimowej wiadomości tekstowej!

Z naszym serwisem czeka Cię najłatwiejsza dostępna usługa tekstowa. Wystarczy wejść na naszą stronę, wysłać wiadomość tekstową i wybrać preferowaną nazwę nadawcy z listy numerów telefonów. Nie zapomnij wpisać kodu kraju przed rzeczywistym numerem telefonu. Możesz wysłać wiadomość od razu lub wybrać późniejszą datę i godzinę. Tak czy inaczej, Twoja wiadomość zostanie wysłana bezpiecznie i całkowicie anonimowo.

Wyślij wiadomość
Dowiedz się więcej o wiadomościach